Agrotkaniny i agrowłókniny
Materiały do ściółkowania gleby
Agrowłókniny i agrotkaniny wykorzystywane są w ogrodach zarówno profesjonalnych jak i hobbystycznych. Ich zadaniem jest ściółkowanie gleby, która zapewnia skuteczną ochronę przed chwastami i szkodnikami. Nasze kwiaty i krzewy nie tracą przy tym dostępu do wilgoci i składników odżywczych pochodzących z gleby. Wykorzystanie materiałów syntetycznych pozwala nam na wyeliminowanie prac związanych z odchwaszczaniem i stanowi doskonałe podłoże do ściółkowania korą sosnową lub podsypania kamieniem dekoracyjnym.
Agrotkanina a agrowłóknina
Agrotkanina czarna, podobnie jak agrowłóknina, wykonana jest z polipropylenu, ale zupełnie innym sposobem. Pierwsza składa się z cienkich i mocnych nitek, co wpływa na trwałość i wytrzymałość materiału. Wybierzmy agrotkaninę na skarpy czy pod wysyp kamienia, bez obaw że ulegnie ona uszkodzeniu. Nie zastosujemy jej natomiast do okrywania roślin. Agrowłókniny dostępne są w różnych gramaturach i dzielą się na te przeznaczone do ściółkowania i okrywania.
Agrowłóknina pod tuje
Częstym przypadkiem jest obsadzanie granic posiadanej działki tujami, laurowiśniami oraz innymi krzewami, mającymi stworzyć naturalną osłonę. Z praktycznych względów, wykorzystujemy podczas sadzenia włókniny ogrodowe.
Agrowłóknina przeciw mrozom
Nie każdy wie, że istnieją włókniny wykorzystywane do okrywania roślin na zimę w celu ich zabezpieczenia przed ujemnymi temperaturami i zimnym wiatrem. To ważna rola, gdyż jest wiele roślin ogrodowych, które posiadają małą odporność na przemarzanie. Szczególnie narażone są rośliny w donicach tarasowych, których ochronie należy poświęcić więcej uwagi.