Nawozy do tui i iglaków

Zieleń przez cały rok? Jest to jak najbardziej możliwe. Jedyne, co trzeba zrobić, aby cieszyć się pięknie wyglądającym terenem wokół posesji, jest obsadzenie ogrodu roślinami iglastymi. Mowa tu zarówno o krzewach, jak i drzewach szpilkowych, w tym popularnych tujach, bukszpanach, jodłach, świerkach, sosnach i innych gatunkach, które tak dobrze czują się w naszych ogrodach.

Zanim zdecydujemy się na obsadzenie ogrodu, musimy wiedzieć, że nawet najzdrowsze okazy narażone są na niekorzystny wpływ różnych czynników zewnętrznych. Aby skutecznie chronić rośliny, a zarazem zadbać o ich formę i wzmocnić system korzeniowy, należy regularnie zasilać je za sprawą odpowiednio dopasowanych nawozów. Im bogatszy i bardziej ekologiczny skład, tym tuje, bukszpany czy świerki będą prezentować się atrakcyjniej.

Specjalnie z myślą o wszystkich miłośnikach iglaków przygotowaliśmy ofertę, w której dostępne są specjalistyczne nawozy: środki ochrony roślin o różnorodnym zastosowaniu, idealne na każdą porę roku. Dostępne w ergonomicznych opakowaniach sprawdzą się w rękach każdego ogrodnika – nawet tego, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z uprawą roślin szpilkowych.

Nawozy do tui

Nawożenie tui w naszych ogrodach to ważny zabieg polegający na dostarczaniu tym popularnym roślinom niezbędnych składników odżywczych. Jest to szczególnie istotne w pierwszych latach po posadzeniu. Wpływa na prawidłowy wzrost, rozwój i wybarwienie żywotników. Nawożenie tui rozpoczynamy wiosną. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem są nawozy w granulacie, służące do podsypywania i wymagające obfitego podlania. Możemy sięgnąć także po nawozy organiczne, takie jak obornik, który świetnie uzupełni potrzebne składniki pokarmowe. W przypadku żywotników sadzonych w donicach, wygodnym rozwiązaniem będzie nawóz w płynie. Nawozy bogate w azot stosujemy nie później niż w czerwcu, by następnie od sierpnia przejść na nawożenie jesienne. Takie preparaty posiadają więcej potasu i fosforu by lepiej przygotować tuje do zimowania.

Nawożenie iglaków

Zabieg nawożenia to ważna czynność wpływająca na prawidłowy rozwój iglaków, wybarwienie igieł i ich ogólną kondycję. Najczęściej są to nawozy z mikroskładnikami w granulacie, którym należy obsypać rośliny u podłoża, a następnie obficie podlać. Dostarczane składniki pokarmowe zapewniają szybki wzrost, wzmacniają rośliny i zapobiegają brązowieniu igieł. Warto zadbać o profilaktykę i pielęgnację iglaków, by cieszyć się ich pięknym wyglądem. Prawidłowe nawożenie tej grupy roślin stanowi ochronę przed możliwymi chorobami.

Dla każdego, kto decyduje się na zastosowanie tego rodzaju roślin w swoim ogrodzie, stanowimy źródło dobrej jakości nawozów na każdą porę roku. W większości są to preparaty uzupełnione o niezbędne mikroskładniki, które mają wpływ nie tylko na szybszy wzrost, ale także atrakcyjny pokrój.

Wśród nich można znaleźć produkty tak doskonale znanych marek, jak Yara Mila, Target, Biopon, Ogród Start, Substral oraz Fructus. Prócz podstawowych nawozów odżywczych, stosowanych na przykład na jesień, które świetnie przygotowują rośliny na przyjście zimy, proponujemy też ciekawy wybór środków chroniących przed brązowieniem igieł, a także preparaty, które umożliwiają odpowiednie zakwaszenie gleby, a tym samym przygotowanie ziemi do sadzenia iglaków.

Zainteresowanych zakupem nawozów do iglaków za naszym pośrednictwem zachęcamy do kontaktu. W jednym miejscu zebraliśmy najlepsze preparaty tak niezbędne do prawidłowego dbania o wzrost oraz wygląd krzewów i drzew iglastych.

Nawozy do tui i iglaków

Zestaw do badania pH gleby, Biopon

226944
18,90 zł
Cena za zestaw zawierający 10 szt. pasków + woda destylowana 100 ml Wynik testu już po 30 sekundach!
Nawozy do tui i iglaków

Nawóz do tui Bujny Wzrost 10 kg Fruktovit

FruktoVit
029628
89,90 zł
Opakowanie: 10 kg szybki wzrost roślin intensywne wybarwienie igieł większa odporność na choroby odpowiedni zarówno do nowych nasadzeń jak i dokarmiania rosnących roślin
Pokazano 1-24 z 24 pozycji
Produkt dodany do listy
Produkt dodany do porównania

Pliki cookies zbierane są w celu poprawnego działania strony. Więcej informacji o ich przetwarzaniu znajdziesz w polityce prywatności.