Środki na krety i nornice

Jak pozbyć się kreta?

Każdy kto doświadczył obecności kreta w swoim ogrodzie, bardzo szybko zadał sobie pytanie: jak go odstraszyć i zwalczyć? Ma to związek z powstającymi w szybkim tempie kopczykami i co za tym idzie widocznymi uszkodzeniami trawnika. Walka z uciążliwymi kopcami kretów bywa strasznie mozolna, a nie wszystkie rozwiązania okazują się skuteczne. W praktyce próbujemy różnych metod w poszukiwaniu tego skutecznego środka. Spore trudności przysparzają nam także nornice, które podgryzają cebulki czy korzenie roślin. W obu przypadkach należy działać szybko i sprawnie, by nie dopuścić do spotęgowania problemu.

Dźwięki i wibracje odstraszające

Jednym ze sposobów na pozbycie się kreta jest emitowanie sygnałów i intensywnych bodźców, które skłaniają do opuszczenia danego terenu i budowania sieci tuneli w innym miejscu. Odstraszacz wibracyjny lub ultradźwiękowy tworzy strefę ochronną, nieprzyjazną dla kretów. Zapraszamy zatem ao skorzystania z gotowych rozwiązań, jakie oferuje nasz sklep online w tym zakresie. Nieinwazyjny odstraszacz kretów bywa wystarczającym rozwiązaniem, skutecznie zniechęcającym do aktywności na danym terenie.

Preparaty chemiczne na krety

Drugim sposobem na walkę z uciążliwym kretem jest korzystanie ze specjalnych preparatów, powstałych w oparciu o mocne olejki eteryczne, pochodzące z roślin. Intensywny zapach działa na nie odstraszająco. Do dyspozycji posiadamy środki stosowane na całej powierzchni ogrodu lub miejscowo, do otworów pod kopcem. Pierwsze występują w formie oprysku, drugie granulek lub żelu. W każdym przypadku należy zapoznać się z informacjami na ulotce i postępować zgodnie z załączoną instrukcją.

Pułapki na kreta

Kiedy wszystkie sposoby zawodzą, pozostaje najbardziej drastyczna metoda, jaką jest skuteczna pułapka pirotechniczna, tzw. Kretołap. Pułapka uaktywnia się podczas poruszenia podłoża, dzięki wbudowanym czujnikom. Najczęściej wybierana w okresie jesiennym, kiedy niekorzystne warunki pogodowe (opady deszczu, niższa temperatura) wpływają na pogorszenie skuteczności dostępnych preparatów i środków.

Środki na krety i nornice

Reiss Aus granulat na krety 600 ml

890239
16,90 zł
Cena za opakowanie 600 ml. Uwaga: Środek może zakupić wyłącznie osoba pełnoletnia (dowiedz się więcej).
Środki na krety i nornice

Sonic solarny odstraszający krety

044883
74,90 zł
Opakowanie: 1 sztuka zasilany energią słoneczną zasięg: do 800 m2 odporny na wilgoć i zmienną pogodę
Środki na krety i nornice

Świece na nornice Foger 3 szt. Bros

281554
21,99 zł
Opakowanie: 3 sztuki skutecznie chronią do 2 tygodni stosować na trawnikach, obiektach sportowych, ziemnych konstrukcjach hydrotechnicznych, trawiastych lotniskach
Pokazano 1-10 z 10 pozycji
Produkt dodany do listy
Produkt dodany do porównania

Pliki cookies zbierane są w celu poprawnego działania strony. Więcej informacji o ich przetwarzaniu znajdziesz w polityce prywatności.