Paliki do roślin

Paliki do kwiatów

Palik to nic innego jak rodzaj podpory dla roślin pnących, które wymagają wsparcia w estetycznym prowadzeniu. Najpopularniejsza do tego celu będzie podpora kokosowa, która świetnie sprawdza się dla większości roślin domowych. Paliki kokosowe dostępne są w tak wielu wariantach wymiarowych, że nie trudno będzie dobrać optymalne rozwiązanie. Ich zaletą jest wysoka wytrzymałość, gdyż nie niszczą się one z upływem czasu. Ich naturalny wygląd sprawia, że bardzo dobrze prezentują się w kompozycji z zieloną rośliną.

Paliki do monstery i nie tylko

Na palikach kokosowych bardzo dobrze rosną gatunki o długich korzeniach powietrznych, dlatego doskonale sprawdzają się dla popularnej monstery czy Philodendrona. Wykorzystanie odpowiedniej podpory umożliwia roślinie rozwijanie większych liści i krótszych międzywęźli. Ważnym czynnikiem wpływającym na łatwiejsze trzymanie się palika jest podniesiona wilgotność powietrza. Nawilżanie samego palika kokosowego nie ma sensu, gdyż nie będzie on wchłaniał wody. W razie potrzeby do przymocowania rośliny można wykorzystać sznurek jutowy czy odpowiedni drucik.

Jak stosować palik do roślin?

Nie należy umieszczać palika siłą, mocno wbijając go w podłoże, gdyż może dojść do uszkodzenia korzenia. Jak zatem zamontować podporę? Najlepiej zrobić to podczas przesadzania, najpierw lokując podporę w ziemi, a następnie umieszczając w doniczce roślinę. Wielkość palika dobieramy do wielkości i rozpiętości naszej rośliny. Oferowane rozmiary palików kokosowych dają dużą elastyczność w wyborze.

Paliki to bardzo pomocne w uprawie roślin pnących akcesoria, dzięki czemu roślina rozwija się prawidłowo i atrakcyjnie wizualnie. Można je stosować nie tylko w hodowli doniczkowej, ale i ogrodowej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu by wybrać tą odpowiednią podporę.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji
Produkt dodany do listy
Produkt dodany do porównania

Pliki cookies zbierane są w celu poprawnego działania strony. Więcej informacji o ich przetwarzaniu znajdziesz w polityce prywatności.