Bakterie do szamba

Preparaty do szamb - dlaczego stosować?

Bakterie do szamb stosowane są do przydomowych oczyszczalni ścieków. Wymagają tego bezodpływowe zbiorniki zlokalizowane w ziemi, narażone na nadmierne gromadzenie się osadów. Regularne wywożenie nieczystości przebiega prawidłowo jeśli stosujemy odpowiednią chemię do szamb. Pozwala ona zachować właściwą higienę zbiornika, zapobiec przedostawaniu szkodliwych substancji do gruntu. Tabletki do szamba neutralizują nieprzyjemny zapach i unieszkodliwiają ścieki.

Bakterie do szamba - jak to działa?

Zamknięte w opakowaniu bakterie aktywują się dopiero po zetknięciu z osadem, znajdującym się w szambie. Ich obecność znacząco przyspiesza proces rozkładania osadu, a tym samym ogranicza jego ilość na dnie zbiornika. W biopreparatach obecne są bakterie tlenowe i beztlenowe, odporne na niekorzystne warunki, co wpływa na wysoką skuteczność zabiegu. Bakterie eliminują kożuch, jaki tworzy się na powierzchni w oczyszczalni i mają zdolność wiązania metali ciężkich. Usuwają nieprzyjemne zapachy.

Korzyści ze stosowania preparatów do szamb:

neutralizowanie przykrych zapachów zapobiegają przedostawaniu się szkodliwych substancji do gruntu redukują osady pościekowe udrażniają rur kanalizacyjnych i sanitarnych

Pokazano 1-8 z 8 pozycji
Produkt dodany do listy
Produkt dodany do porównania

Pliki cookies zbierane są w celu poprawnego działania strony. Więcej informacji o ich przetwarzaniu znajdziesz w polityce prywatności.