Praktyczna wiedza odnośne profilaktyki, chorób, ochrony i sposobów na leczenie roślin. Zadania i wyzwania przed jakimi staję każdy właściciel ogrodu.

Marzec w ogrodzie

O tym warto pamiętać w marcu by zadbać o dobry start sezonu ogrodniczego. Sprawdź jakie rośliny można sadzić w tym czasie.

Czytaj dalej
0 komentarze
179 odsłony

Rodzaje hortensji - czym się wyróżniają?

Ogrodowe, bukietowe, dębolistne, pnące a może drzewiaste? Zobacz czym się różnią i jakie warunki preferują zanim wybierzesz hortensje do swojego ogrodu.

Czytaj dalej
0 komentarze
395 odsłony

Hortensje - choroby i szkodniki

Odpowiednio pielęgnowane hortensje to piękna ozdoba ogrodu. Niestety, tak jak i inne rośliny, hortensje mierzą się z różnymi chorobami i szkodnikami. Poznaj je, by zadziałać profilaktycznie.

Czytaj dalej
0 komentarze
3569 odsłony

Czy da się przezimować pelargonie?

Popularnie pelargonie uchodzą za rośliny jednoroczne. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że można je przezimować. Sprawdźcie jak to zrobić.

Czytaj dalej
0 komentarze
155 odsłony

Kiedy przycinać hortensje?

Przycinanie Hortensji to jeden z ważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Zapewnia obfite kwitnienie a także optymalny wzrost krzewów. Sprawdź kiedy zrobić to najlepiej?

Czytaj dalej
0 komentarze
520 odsłony

Rośliny odstraszające komary

Którymi roślinami warto się otaczać by czerpać dodatkową korzyść, jaką jest odstraszanie komarów? Poznaj je i wykorzystaj w swoich kompozycjach na parapet, balkon lub taras.

Czytaj dalej
0 komentarze
598 odsłony

Ziemiórki - sposoby na zwalczanie muszek i larw

Problem z ziemiórkami bywa uciążliwy w domowej hodowli roślin. Sprawdź jak sobie z nim skutecznie poradzić.

Czytaj dalej
0 komentarze
4984 odsłony

Obornik - rodzaje i zastosowanie w ogrodzie

Poszukując naturalnych rozwiązań do swojego ogrodu, warto rozważyć zastosowanie oborników. Zobaczcie jakie są ich rodzaje i czym się charakteryzują.

Czytaj dalej
0 komentarze
190 odsłony

Pielęgnacja storczyków - o czym warto pamiętać?

Poznaj praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji storczyków. Te popularne rośliny domowe nie są szczególnie wymagające, a odpowiednio zadbane, odwdzięczą się obfitym kwitnieniem.

Czytaj dalej
0 komentarze
214 odsłony
Produkt dodany do listy
Produkt dodany do porównania

Pliki cookies zbierane są w celu poprawnego działania strony. Więcej informacji o ich przetwarzaniu znajdziesz w polityce prywatności.