Każdy z nas zna to uczucie, gdy w ciepły, letni wieczór relaksuje się na tarasie bądź balkonie I i nagle pojawia się to nieprzyjemne bzyczenie komara. Chemicznych preparatów na odstraszanie tych insektów jest naprawdę wiele, nie zawsze są one jednak skuteczne. Niekiedy warto postawić na naturalne metody. Użycie roślin jako bariery mającej odstraszyć komary to nie tylko sposób praktyczny, ale również wizualnie atrakcyjny. Jakie rośliny warto wybrać? Dowiecie się tego, czytając nasz artykuł.

Komarzyca

A tak właściwie Plektrantus Koleusowaty. Ze względu na swoje tropikalne pochodzenie, w Polsce jest zazwyczaj hodowana jako roślina jednoroczna, ewentualnie można próbować przezimować ją w ciepłym pomieszczeniu. Jej głównym walorem estetycznym są eleganckie liście. Zazwyczaj jasnozielone z białą obwódką bądź ciemnozielone z fioletowym spodem. Kwiaty, jeżeli się pojawiają, są bardzo niewielkie, białe I i nie rzucają się w oczy. Nazwa tej rośliny nie bez powodu zawiera w sobie słowo „komar”. Komarzyca wydziela nieprzyjemny dla tych insektów zapach, zniechęcając je do przebywania w pobliżu. Tę roślinę można z powodzeniem hodować w doniczkach na tarasie, balkonie bądź parapecie – nawet w pomieszczeniu.

komarzyca

Komarzyca

Lawenda

Kolejna roślina, której zapach jest nieprzyjemny dla komarów. Lawenda jest byliną, czyli rośliną wieloletnią. Bardzo dobrze znosi upalne słońce, więc z powodzeniem może być hodowana na stanowiskach południowych. Nadaje się zarówno do doniczki jak I i do gruntu. Jej głównym walorem wizualnym są kwiaty, wyrastające na szczycie cienkiej łodygi niczym kłosy, najczęściej w kolorze fioletowym, ale zdarzają się również różowe bądź białe.

Lawenda

Kocimiętka

Czyli lawenda dla zabieganych. Wizualnie te dwie rośliny są do siebie podobne. Kocimiętka także obsypuje się kłosowatymi, fioletowymi kwiatami, które wydzielają zapach nielubiany przez komary. Dlaczego kocimiętka jest lawendą dla zabieganych? Ponieważ jest wytrzymalsza I nieźle sobie poradzi, nawet jeżeli na jakiś czas się o niej zapomni. Dodatkowo kocimiętka wytwarza zapach, który przypomina kocie feromony, dlatego też nasi czworonożni przyjaciele tak bardzo się do niej łaszą

Kocimiętka

Zioła odstraszające komary – koper włoski, mięta, melisa, bazylia, tymianek, rozmaryn

A gdyby tak połączyć przyjemne z pożytecznym? Szereg ziół wytwarza olejki eteryczne, nieprzyjemne dla insektów. Warto założyć sobie ziołowy ogródek, bądź wsadzić kilka sadzonek do doniczki na parapecie lub balkonie, by nie tylko cieszyć się darami natury, mającymi szereg zastosować w kuchni, ale także mieć spokój od nękających insektów.

Warto pamiętać, że nawet obsadzenie każdego parapetu wymienionymi roślinami, może nie zatrzymać komarów, ale na pewno skutecznie zminimalizuje ich ilość w naszym domu bądź ogrodzie.

Zioła odstraszające komary

Powiązane produkty

Środki na muchy i meszki

Lep na muchy muszki komary płaski 5 sztuk BROS

BROS
001992
9,90 zł
Opakowanie: 5 sztuk  zachowuje skuteczność aż do 12 miesięcy  elastyczny skutecznie wyłapuje muchy i inne owady latające lep nie zawiera substancji owadobójczych  nie należy wieszać lepu bezpośrednio nad żywnością 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do listy
Produkt dodany do porównania

Pliki cookies zbierane są w celu poprawnego działania strony. Więcej informacji o ich przetwarzaniu znajdziesz w polityce prywatności.