Obrzeża i kratki ogrodowe

Niezwykle ważne w architekturze ogrodu stanowi kształtowanie przestrzeni. Do tego celu wykorzystuje się specjalne rozwiązania, pozwalające na odgradzanie obszarów, tworzenie nietypowych kształtów, które następnie wypełniamy korą sosnową, zrębkami lub kamieniem ozdobnym.

Eko bordy - obrzeża trawnikowe do ogrodu

Prosty i skuteczny sposób na oddzielenie trawnika od części wypełnionych kamieniem bądź korą. To uniwersalne obrzeże umożliwia tworzenie zarówno linii prostych jak i giętych. Odpowiednie do wszystkich rodzajów nawierzchni. Plastikowy eko bord mocowany jest za pomocą specjalnych szpilek, a z jego montażem bez trudu poradzi sobie każdy właściciel ogrodu. W stworzonej kreacji ogrodowej obrzeża te są praktycznie niewidoczne.

Obrzeża drewniane do ogrodu

Częstym sposobem na kształtowanie terenu w ogrodzie jest użycie drewnianych obrzeży. Zazwyczaj dostępne w popularnych kolorach lub wersji surowej, naturalnej. Świetnie sprawdzają się do tworzenie okręgów wokół drzewek i ogradzania rabat. Drewno to częsty motyw w ogrodach, dlatego takie rozwiązanie z pewnością doskonale skomponuje się z całością. Ze względu na wysokość obrzeży, stanowi ona skuteczne oparcie dla użytych materiałów - kory, czy kamienia. 

Uniwersalne kratki ogrodowe

Coraz chętniej sięgamy po specjalne kratki ogrodowe, które znacząco wzmacniają nawierzchnię. Jest to dobra alternatywa dla kostki brukowej, czy betonowych płyt ażurowych. Kratkę możemy wypełnić kamieniem lub obsadzić trawą, by stały się praktycznie niewidoczne. W tej roli kratka chroni kruszywo przed rozjeżdżaniem, podobnie jak korzenie traw.

Obrzeża i kratki ogrodowe

Obrzeże trawnikowe 45 mm

OBRZEŻE UNIWERS ECO 45
6,99 zł
Cena za 1 szt. obrzeża o długości 1000 mm Cena nie obejmuje kotw montażowych.
Obrzeża i kratki ogrodowe

Obrzeże trawnikowe 58 mm

Obrzeże trawnikowe 58mm
8,90 zł
Cena za 1 szt. obrzeża o długości 1000 mm. Cena nie obejmuje kotw montażowych.
Obrzeża i kratki ogrodowe

Palisada plastikowa do ogrodu - jasny brąz

IPAL7-R624
69,00 zł
Długość palisady: 4,05 m Wygodny montaż Możliwość najeżdżania kołem kosiarki na kołnierz palisady. Odporność na warunki atmosferyczne.
Obrzeża i kratki ogrodowe

Obrzeże trawnikowe SMART Border 40 mm

OBRZEŻE TRAWNIKOWE SMART BORDER 40 MM NP
49,99 zł
Długość: 10 m + 20 kotw w komplecie 20 kotw mocujących o długości 18 cm
Pokazano 1-13 z 13 pozycji
Produkt dodany do listy
Produkt dodany do porównania

Pliki cookies zbierane są w celu poprawnego działania strony. Więcej informacji o ich przetwarzaniu znajdziesz w polityce prywatności.