Ziemia do wysiewu i pikowania

Specjalne podłoże do siewu nasion

Podejmując się samodzielnego wysiewu nasion kwiatów czy warzyw, niezmiernie ważny jest dobór odpowiedniego podłoża. Różni się ono od standardowej ziemi ogrodniczej, która jest do tego celu zbyt ciężka i mało przepuszczalna. Co więcej, jej skład może stanowić realne zagrożenie dla młodych siewek, które nie powinny mieć kontaktu z patogenami czy grzybami.

Odpowiednia struktura ziemi do siewu

Podłoże do wysiewu i pikowania wyróżnia lekka i luźna struktura, która jest bardzo dobrze przepuszczalna. Dzięki takim warunkom, kiełki będą mogły swobodnie rosnąć i się ukorzenić. Optymalnym rozwiązaniem jest mieszanka torfu wysokiego i niskiego z piaskiem. Starannie dobrany skład uwzględnia cenne mikro i makroelementy, które wzmocnią młode rośliny i pozwolą zachować dla nich odpowiednią wilgotność oraz wentylację gleby. Wybierz dobrej jakości podłoże, a Twoje rozsady będą silne i zdrowe. Nasz sklep oferuje wyłącznie sprawdzone i cenione marki.

Produkcja własnej rozsady przynosi wiele satysfakcji i pozwala oszczędzić pieniądze. Zanim jednak przejdziemy do wysiewu zakupionych nasion, koniecznie zaopatrzmy się w wysokiej jakości podłoże oraz niezbędne pojemniki, takie jak wielodoniczki. Kiedy posiadamy już wszystko co potrzebne, możemy zacząć kreatywną przygodę na własnym parapecie. Pierwszy wysiew niektórych kwiatów i warzyw przypada już na pierwszy miesiąc w roku.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji
Produkt dodany do listy
Produkt dodany do porównania

Pliki cookies zbierane są w celu poprawnego działania strony. Więcej informacji o ich przetwarzaniu znajdziesz w polityce prywatności.