Nasiona na poplon

Nasiona na poplon mają na celu wykorzystanie w pełni potencjału Twojej ziemi. Najczęściej obejmują one rośliny uprawne, przeznaczone na pokarm dla zwierząt. Fundamentalny cel ich wysiewu jest jednak inny i dotyczy użyźnienia gleby, wzbogacenia jej w składniki mineralne oraz poprawienie struktury podłoża. Zapewniając jego najlepszą jakość, dbasz o nadchodzący sezon siewny i jeszcze lepsze zbiory. Rośliny poplonowe uprawiane są pomiędzy dwoma głównymi plonami. Nie wymagają one żadnej pielęgnacji po wysianiu, a korzyść z ich obecności bywa znacząca. Rośliny takie jak np. facelia, bobik, gorczyca, rzepik czy żyto ozime wzrastają dość szybko, by później zostać przeorane. Podczas procesów gnicia w warstwach ziemi, tworzą wartościowy kompost, który dostarcza glebie niezbędnych substancji odżywczych.

Jakie nasiona na poplon wybrać?

Dużą popularnością cieszą się nasiona gorczycy oraz owsa, który skutecznie hamuje rozwój chwastów, a jego korzenie produkują substancje ograniczające rozwój chorób grzybowych w glebie. Jako międzyplon często wykorzystywany jest także łubin wąskolistny, najczęściej pozostając przyorany na polu i pełniąc funkcję zielonego nawozu. Facelia, łubin, aksamitka, gorczyca czy gryka to rośliny, które dodatkowo zostaną docenione przez pszczoły. Jeśli zależy Ci na odkażeniu gleby aby pozbyć się chorób odglebowych, np. po uprawie pomidorów, zastosuj wysiew aksamitki.

Wpływ roślin poplonowych na glebę

  • ochrona zarówno przed wysuszeniem jak i obfitymi opadami sprzyja rozwojowi mikroorganizmów
  • ochrona przed wypłukiwaniem składników odżywczych
  • mają udział w tworzeniu próchnicy
  • wzbogacają ziemię w azot (dotyczy przede wszystkim roślin motylkowych)
  • hamowanie wzrostu chwastów


Oferta nasion na poplon
skierowana jest nie tylko do właścicieli dużych areałów ziemi pod uprawę, ale także do posiadaczy niewielkich warzywników. Warto wykorzystać je nawet na najmniejszych przestrzeniach, w tunelach i skrzynkach. Zapraszamy do skorzystania z gamy wysokiej jakości nasion, dostępnych w naszym sklepie.

Nasiona na poplon

Gorczyca biała konsumpcyjna 1 kg AgroNas

020208 POPLON
24,90 zł
Opakowanie: 1 kg  właściwości fitosanitarne  wytwarzają dużo masy zielonej doskonałej zarówno na pasze dla bydła jak i nawóz zielony  wschodzi równomiernie i obficie  kwitnie długo  przywabia pszczoły i inne zapylacze roślina jednoroczna 
Pokazano 1-8 z 8 pozycji
Produkt dodany do listy
Produkt dodany do porównania

Pliki cookies zbierane są w celu poprawnego działania strony. Więcej informacji o ich przetwarzaniu znajdziesz w polityce prywatności.