Ziemia do roślin domowych

Podstawą pielęgnacji roślin domowych i doniczkowych jest zapewnienie im odpowiedniego podłoża. Dobrze dobrana ziemia do roślin zielonych czy też kwitnących zapewnia optymalne warunki do ich rozwoju i wzrostu. Intensywna zieleń oraz wybarwienie kwiatów to efekt prawidłowej opieki nad roślinami. Większość roślin doniczkowych bardzo dobrze odnajdzie się w podłożu uniwersalnym, jednak istnieją gatunki, które zdecydowanie preferują specjalistyczne mieszanki. Zawsze gdy rozważamy przesadzanie roślin doniczkowych, warto zastanowić się jakiego podłoża użyjemy.

Gotowe podłoże do roślin domowych

Nasz sklep dostarcza gotowe mieszanki ziem, dedykowane do określonej grupy roślin. Będą to podłoża do storczyków, kaktusów, paproci, jukk, palm, monster czy dracen. Każda z tych roślin posiada ściśle określone wymagania i potrzeby, które możemy spełnić poprzez wybór właściwej ziemi. Dobre podłoże dostarcza roślinom niezbędnych składników odżywczych oraz umożliwia optymalny pobór wody. Nasze produkty pochodzą wyłącznie od sprawdzonych i cenionych w branży marek. Dostępne w opakowaniach o różnej pojemności. Podczas przesadzania rośliny warto zwrócić uwagę także na pomocne dodatki do podłoży, jak np. keramzyt, umieszczany na spodzie doniczki. Jego obecność ułatwia dotlenianie korzeni oraz wspiera utrzymywanie wilgoci.

Każdy kto lubi zieleń w swoim domu, a uprawa roślin doniczkowych jest dla niego przyjemnością, z pewnością powinien skorzystać z dedykowanej oferty podłoży. W znacznym stopniu ułatwi to hodowanie konkretnych odmian i gatunków. Pozwoli uniknąć błędów wynikających z źle dobranej ziemi, która mogłaby spowalniać rozwój i obniżać kondycję rośliny.

Ziemia kwiatowo-balkonowa

W tej kategorii znajdziesz także odpowiednie podłoża do sadzenia kwitnących roślin balkonowych i tych umieszczanych ozdobnie na tarasach. Wzbogacone o odpowiednie nawozy, wzmagają intensywność barw i wydłużają czas kwitnienia. Warto skorzystać z gotowych mieszanek by cieszyć się pięknem sezonowych kwiatów, które przez długi okres stanowią niesamowitą dekorację naszych balkonów i tarasów.

Podłoża i dodatki

Podłoże uniwersalne bez torfu - 20 l, Substral

Substral
103628
21,99 zł
Opakowanie: 20 l  uniwersalne podłoże do roślin ogrodowych, tarasowych i balkonowych z wyłączeniem kwaśnolubnych zawiera nawóz startowy nawilżacz + glinka wulkaniczna
Ziemia do roślin domowych

Podłoże uniwersalne bez torfu - 10 l, Substral

Substral
103611
15,99 zł
Opakowanie: 10 l uniwersalne podłoże dla roślin ogrodowych, tarasowych, balkonowych z wyjątkiem roślin kwaśnolubnych zawiera nawóz startowy
Ziemia do roślin domowych

Podłoże do Jukk i Palm - 5 l

Substral
101181
18,90 zł
Opakowanie: 5 litrów ziemia do jukk, palm i dracen mieszanka torfu - niskiego i wysokiego, keramzyt, krzemionka, nawóz utrzymuje powietrze i wodę
Ziemia do roślin domowych

Podłoże do kwiatów domowych 8 l Westland

Westland
872338
17,99 zł
Opakowanie: 5 l specjalistyczna mieszanka zdrowy wzrost bardziej zielone liście z dodatkiem perlitu i granuli Seramis
Pokazano 1-22 z 22 pozycji
Produkt dodany do listy
Produkt dodany do porównania

Pliki cookies zbierane są w celu poprawnego działania strony. Więcej informacji o ich przetwarzaniu znajdziesz w polityce prywatności.