Nasiona na taśmie

Nasiona na taśmie to niezwykle wygodna i praktyczna forma wysiewu, polegająca na umieszczeniu gotowego produktu w podłożu. Nasiona zostały ulokowane w optymalnych odstępach, dzięki czemu eliminujemy problem zbyt gęstego wysiewu, wymagającego intensywnego pikowania. To innowacyjne rozwiązanie zdecydowanie ułatwia przydomową uprawę warzyw oraz ziół, oszczędzając nasz czas i energię.

Jak używać nasion na taśmie?

Taśmy z nasionami wykładamy w określonym na opakowaniu terminie, w rzędach, uwzględniając sugerowane odległości, zależne od gatunku. Głębokość umieszczania taśmy wynosi ok. 2-3 cm pod ziemią. Po aplikacji, należy je intensywnie podlać, a następnie nie dopuszczać do przesuszenia. Taśma, wykonana jest z naturalnej celulozy, która jest w pełni biodegradowalna. Szybko ulega rozkładowi, a nasiona swobodnie kiełkują. Produkt jest zatem w 100% ekologiczny i bezpieczny dla środowiska.

Jakie rośliny można uprawiać na taśmie?

Z racji na dużą popularność rozwiązania, na rynku pojawił się bogaty wybór nasion na taśmie, obejmujących liczne gatunki warzyw i ziół. W naszym sklepie znajdziesz m.in. buraki ćwikłowe, ogórki, marchew, pietruszki, rzodkiewki, sałatę. Są to najczęściej wybierane odmiany, cieszące się walorami smakowymi oraz popularnością w codziennej kuchni. Dzięki prostocie tego produktu, szybko i sprawnie założysz swój własny ogródek.

Taśmy z nasionami polecamy wszystkim początkującym ogrodnikom, którzy rozpoczynają przygodę z uprawą ziół i warzyw oraz tym, którzy chcą maksymalnie oszczędzić czas. Taśma jako nośnik co prawda podnosi cenę nasion, ale dla wielu korzyści płynące z jej zastosowania, rekompensują poniesione koszty. Nasz sklep online oferuje wyłącznie wysokiej jakości produkty, sprawdzonej i cenionej marki Legutko. Wybór dobrych nasion to podstawa udanych i obfitych plonów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zarówno nasion na taśmie, jak i tych w tradycyjnej postaci. Twoje zamówienie zostanie sprawnie przygotowane i natychmiast wysłane, by dostarczyć je do Twoich rąk!

Pokazano 1-22 z 22 pozycji
Produkt dodany do listy
Produkt dodany do porównania

Pliki cookies zbierane są w celu poprawnego działania strony. Więcej informacji o ich przetwarzaniu znajdziesz w polityce prywatności.