Kora sosnowa

Kora sosnowa do ogrodu to niezwykle popularny sposób na ściółkowanie pod roślinami, pełniące także charakter ozdobny. Dostępna w trzech frakcjach, związanych z jej grubością. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości korę, sortowaną i przesiewaną, pakowaną w 80-litrowe worki.

Kora pod borówkę - drobna kora sosnowa

Borówka amerykańska cieszy się ostatnimi czasy dużą popularnością w naszych ogrodach. Aby zapewnić jej optymalne warunki dla rozwoju i obfitego owocowania, powinniśmy zadbać o odpowiednio kwaśne podłoże. Zastosowanie drobnej kory sosnowej  nie tylko chroni podłoże przed szybką utratą wilgoci ale także dodatkowo je zakwasza. Obecność kory to także zwiększona ochrona przed mrozem, co jest szczególnie ważne w dwóch pierwszych latach po posadzeniu.

Jakie rośliny ściółkować korą?

Nie tylko borówka lubi obecność kory sosnowej wokół siebie. Możemy ją z powodzeniem zastosować wobec roślin iglastych oraz takich gatunków, które preferują kwaśny odczyn gleby. Będą to między innymi hortensje, różaneczniki, azalie, wrzosy, wrzośce czy magnolie. Przyjmuje się, że optymalna grubość na jaką wysypujemy korę to około 5 cm.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji
Produkt dodany do listy
Produkt dodany do porównania

Pliki cookies zbierane są w celu poprawnego działania strony. Więcej informacji o ich przetwarzaniu znajdziesz w polityce prywatności.