Nawóz do storczyków

Zdrowe i pięknie kwitnące storczyki

Storczyki swoją popularność zawdzięczają efektownym różnobarwnym kwiatom. Można je spotkać w licznych odmianach, co bardzo cieszy miłośników tej grupy roślin. Jeśli jesteś wśród nich, zadbaj o optymalne warunki do hodowli storczyków, zapewniając im wszystko co niezbędne do prawidłowego wzrostu i bujnego kwitnienia. Właściwa pielęgnacja obejmuje kwestię temperatury, światła, podlewania, przesadzania a także nawożenia. Stosowanie dobrze dobranych nawozów i odżywek do storczyków wpływa korzystnie na ich kondycje i żywotność. Odpowiednio zbilansowane składniki pokarmowe wspomagają długość oraz obfitość kwitnienia tej szczególnie pięknej grupy roślin.

Pałeczki nawozowe, ampułki, nawozy płynne, Biohumus - co wybrać?

Do pielęgnacji storczyków stosuje się nawozy w różnej postaci. Każda z nich będzie na swój sposób dobra, a sposób aplikacji pozostaje kwestią indywidualnego wyboru. Oferowane preparaty są proste w stosowaniu i będą odpowiednie do wszystkich gatunków storczyków. Warto sięgnąć po 100% naturalny preparat jakim jest biohumus, który powstaje z hodowli dżdżownic kalifornijskich. Poprawia on właściwości podłoża i nie niesie ryzyka przenawożenia. Z powodzeniem można go stosować cały rok.

Popularnym rozwiązaniem są także niewielkie aplikatory, które szybko i wygodnie umieszcza się w doniczce storczyka, po uprzednim odcięciu plastikowej końcówki. Taka ampułka wystarcza na miesiąc nawożenia i zawiera łatwo przyswajalne substancje odżywcze.

Nawozy płynne do storczyków dostępne są w wygodnej butelce z dozownikiem i zawierają idealnie skomponowaną mieszankę składników pokarmowych, tj. m.in. azot, fosfor, potas oraz mikroskładników - bor, żelazo, miedź, mangan, cynk.

Nawozy do kwiatów doniczkowych

Biohumus Max do storczyków 1 l, Target Natural

006676
15,99 zł
Opakowanie: 1 litr 100% ekologiczny koncentrat może być stosowany cały rok poprawia właściwości podłoża wpływa korzystnie na rozwój roślin
Pokazano 1-7 z 7 pozycji
Produkt dodany do listy
Produkt dodany do porównania

Pliki cookies zbierane są w celu poprawnego działania strony. Więcej informacji o ich przetwarzaniu znajdziesz w polityce prywatności.