Środki ochrony roślin to preparaty bez których trudno wyobrazić sobie prowadzenie własnego ogrodu czy sadu. Prędzej czy później mamy do czynienia z różnego rodzaju szkodnikami czy chorobami, które zagrażają kondycji naszych roślin. Aby podjąć walkę z istniejącym problemem lub zastosować odpowiednią profilaktykę, sięgamy po jeden z dostępnych na rynku środków.

Używanie środków ochrony roślin wymaga jednak stosowania odpowiednich środków ostrożności. Należy pamiętać, że są to preparaty, które w wyniku niewłaściwego użytkowania, mogą stanowić realne niebezpieczeństwo dla ludzi i zwierząt.

Postępuj zgodnie z 7 zasadami:

1. Zawsze czytaj instrukcję stosowania danego środa. Każdy preparat posiada wyczerpującą ulotkę na temat działania, dawkowania a także informacje dotyczące środków ostrożności.

2. Podczas wykonywania zabiegów (oprysków) używaj odpowiedniej odzieży ochronnej tj. gumowych rękawiczek, okularów oraz maseczki. To ważne, abyś nie narażał się na bezpośredni kontakt z preparatem. Podczas wykonywania oprysku istnieje realne zagrożenie, dlatego chroń swoje dłonie, osłaniaj układ oddechowy i oczy.

3. Stosuj się do zaleceń z instrukcji, a czynność oprysku przeprowadzaj w optymalnej temperaturze, terminie i zalecanych dawkach. Korzystaj z pełni sprawnego opryskiwacza.

4. Zabiegi wykonuj w dni bezwietrzne, aby zapobiec znoszeniu środka.

5. Podczas wykonywania zabiegu – nie jedz, nie pij, nie pal.

6. Po zakończonym zadaniu zmień odzież roboczą, przemyj dłonie, twarz i wszystkie części ciała narażone na bezpośredni kontakt z preparatem.

7. Pozostałości po zabiegu i opakowania nie należy wyrzucać do śmietnika. Możesz je oddać do wybranych sklepów ogrodniczych.

Stosowanie środków ochrony roślin

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do listy
Produkt dodany do porównania

Pliki cookies zbierane są w celu poprawnego działania strony. Więcej informacji o ich przetwarzaniu znajdziesz w polityce prywatności.