Ekologia w uprawach to coraz częstszy, świadomie obierany kierunek. Po naturalne nawozy sięgamy zarówno w profesjonalnych, jak i amatorskich uprawach. Wśród nich spotkamy się z określeniem „biohumus”. Co oznacza i dlaczego jest taki popularny?

Biohumus to najprościej mówiąc naturalny kompost, dodatkowo ulepszony oddziaływaniem dżdżownic kalifornijskich. Żerują w nim, a podczas trawienia wzbogacają go o pożyteczne bakterie i enzymy, które trafiają do masy za sprawą wydzielanych odchodów. Ponadto, w trakcie procesu trawienia niszczone są wszelkie patogeny, co jest ogromą zaletą biohumusu – niezwykle bezpiecznego rozwiązania.

Biohumus – wszechstronne korzyści:

  • Poprawia właściwości gleby
  • Wzbogaca podłoże w materie organiczną
  • Posiada łatwo przyswajalne składniki pokarmowe
  • Brak ryzyka przenawożenia
  • Wpływa korzystnie na ukorzenianie roślin, kwitnienie i owocowanie
  • Sprawdza się w każdego rodzaju uprawie
  • Długo pozostaje w podłożu 
  • Poprawia walory smakowe i jakościowe roślin jadalnych
  • Podwyższa zdolność do samooczyszczenia od skażeń chemicznych 
  • Bezpieczny w użyciu
kompost

Jak należy stosować biohumus?

Biohumus, zwany także wermikompostem jest preparatem uniwersalnym, który śmiało można zastosować do każdej rośliny w okresie wegetacji. Najczęściej spotkamy go w postaci płynnej, stosowanej do podlewania po uprzednim rozcieńczeniu (1:10; 1:1). Stopień rozcieńczenia jest zależny od aktualnej kondycji roślin i jakości gleby. Na rynku dostępne są także biohumusy sypkie, również rozcieńczane z wodą, zgodnie z zaleceniami producenta.

Biohumus pozwala na ogólne zasilanie roślin, zarówno tych ogrodowych, jak i doniczkowych, ozdobnych oraz tych przeznaczonych do spożywania. Te ostatnie zyskują dzięki nawożeniu biohumusem więcej wapnia i magnezu, Są zdrowsze bo zawierają mniej metali ciężkich i azotanów.

Biohumus

Powiązane produkty

Biohumus do roślin...
Obecnie brak na stanie
Nawozy do roślin kwitnących

Biohumus do roślin kwitnących 1l

Biopon
302921
8,90 zł
Opakowanie: 1 litr środek organiczny - z hodowli dżdżownic kalifornijskich koncentrat do rozcieńczania rośliny domowe, balkonowe, ogrodowe
Nawozy do roślin kwitnących

Biohumus do roślin zielonych 1l

Biopon
302952
8,90 zł
Opakowanie: 1 litr środek organiczny - z hodowli dżdżownic kalifornijskich koncentrat do rozcieńczania rośliny domowe, balkonowe, ogrodowe
Nawozy naturalne

Biohumus do ziół i warzyw 1l

Biopon
303010
10,90 zł
Opakowanie: 1 litr środek organiczny - z hodowli dżdżownic kalifornijskich koncentrat do rozcieńczania uprawa ziół i warzyw

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do listy
Produkt dodany do porównania

Pliki cookies zbierane są w celu poprawnego działania strony. Więcej informacji o ich przetwarzaniu znajdziesz w polityce prywatności.