Nasiona na kiełki- rzeżucha 30 g
Kiełki rzeżuchy, 30 g
Nasiona na kiełki- rzeżucha 30 g
Kiełki rzeżuchy, 30 g

Kiełki rzeżuchy, 30 g

491933[5]
4,50 zł
Brutto

Opakowanie: 30 g

Zapytaj o produkt
Kiełki rzeżuchy, 30 g

Kiełki rzeżuchy, 30 g

Akceptuję zasady polityki prywatności  

 

Nasiona na kiełki rzeżuchy

Kiełki rzeżuchy (Lepidum sativum) firmy W.Legutko  są bogate w składniki odżywcze m.in. związki potasu, magnezu, wapnia, siarki oraz enzymy i witaminy m.in. witaminę C, PP, P, B. Regularne spożywanie kiełków może wzmacniać organizm i działać korzystnie na stan skóry, włosów i paznokci. Kiełki można hodować w słoiku lub na kiełkownicy. Domowa produkcja i zbiór kiełków może trwać nieprzerwanie cały rok. 

  • Produkcja na kiełkownicy: Kiełki należy wypłukać i namoczyć 3-6 godzin w ciepłej, przegotowanej wodzie, następnie rozprowadzić cienką, równomierną warstwą na siatce naczynia. Do dolnego poziomu siatki należy dodać wody, w ciągu kolejnych kilku dni trzeba pamiętać o jej regularnym uzupełnianiu i wymianie, równocześnie zraszając same kiełki. 
  • Produkcja w słoiku: Kiełki w słoiku należy wypłukać i zalać ciepłą przegotowaną wodą na kilka godzin (3-6h), kolejno odlać wodę, nasiona ponownie przepłukać, pozostawić w słoiku, nakryć słoik gazą, całość ustawić w ciepłym, nienasłonecznionym miejscu. Kiełki trzeba przepłukiwać i odlewać wodę dwa razy dziennie. Po ok. 4-5 dniach kiełki są gotowe do spożycia.
Stanowisko
słoneczne
Termin wysiewu pod osłony
cały rok
Zbiory
cały rok
No reviews

Zobacz także

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do listy
Produkt dodany do porównania

Pliki cookies zbierane są w celu poprawnego działania strony. Więcej informacji o ich przetwarzaniu znajdziesz w polityce prywatności.